حذف رتبه کشوری و ایران در الکسا Alexa

وب سایت الکسا به آدرس Alexa.com که درجهان گزارش های آماری از میزان بازدید و  رتبه بندی وب سایت های جهان دارد. در اقدامی بی سابقه اطلاعات رنک کشوری من جمله کشور ایران را از فهرست خود حذف کرد.

رتبه جهانی الکسا و رتبه ایران الکسا

همانطور که می دانیم وب سایت الکسا سالهاست در بین وب مستران و مدیران پایگاه های اینترنتی دارای جایگاه و محبوبیت خاصی است که توسط آمار های آن می توان به میزان حدودی بازدید روزانه کاربران یک وب سایت پی برد. این وب سایت تا به امروز گزارش هایی مبتنی بر اینکه یک وب سایت در جهان چه رتبه ای دارد و در کشور یا کشورهای خاص چه رتبه ای، همواره دقیق ترین و بهترین معیار سنجش وب سایت های جهان و ایران محسوب می شد. امروز بعد از گذشت سالها از فعالیت سایت الکسا طبق سیاست های جدید این شرکت، رتبه الکسای ایران و رتبه الکسای جهانی وب سایت ها دیگر در دسترس وب مستران قرار نخواهد گرفت.

مشکل الکسا و حذف کشور ایران از الکسا alexa

افزایش بازدید الکسا

پر واضح است که به واسطه اعداد و ارقام منتشر شده ی سایت الکسا Alexa، در ایران و سایر کشورهای جهان مشاغلی با عناوینی مانند: افزایس بازدید الکسا و ارتقا الکسای سایت و … در سراسر وب ایجاد شد که کار اینطور گروه ها در واقع افزایش بازدید کاربران یک وب سایت بود که به واسطه آن، وب سایت مورد نظر در رتبه بندی الکسا، جایگاه بهتری نسبت به سایر رقبا پیدا می کرد. سایت نت فالوور که خدمات خرید بک لینک و بنر تبلیغاتی ارائه می کند نیز یکی از تازه ترین و فعال ترین گروه های این زمینه به شمار می رود. گروه ما نیز در حال پیگیری دقیق اخبار در راستای این اقدام وب سایت الکسا می باشد و به محض تازه ترین اخبار، این صفحه بروز رسانی خواهد شد.

.

حذف رتبه کشور ایران در سایت الکسا Alexa.com

کشور ایران نیز ماننده بسیاری از کشورهای دیگر در وب سایت الکسا دارای رتبه بندی منحصر به فرد خود بود.وب سایت الکسا دات کام، در بخش هایی مجزا 500 سایت برتر ایرانی را که از نظر منطقه جغرافیایی بازدید کنندگان، دارای ترافیک بیشتری بود نیز قرار داده بود. طی آن مشخص می شد کدام وب سایت ها در یک منطقه خاص مثل ایران از اهمیت و بازدید بهتری برخوردار هستند. این بخش نیز فعلا به دلیل مشکل الکسا در روزهای اخیر از دید کاربران حذف گردیده است.

.

.

تغییر وب سایت الکسا و سیاست های جدید Alexa.com

هنوز علت حذف کشور ایران از سایت الکسا و درواقع حذف آمار رتبه در قسمت بومی و منطقه ای از سایت الکسا مشخص نیست اما احتمال می رود این وب سایت در حال پیگیری سیاست های جدید برای کاربران خود می باشد. باید دید آیا از این پس فقط می بایست به رتبه جهانی سایت الکسا اکتفا کرد یا در آینده نزدیک شاهد تغییر سایت الکسا و ایجاد امکانات جدید خواهیم بود؟ امیدواریم این روند هر چه سریعتر مشخص گردد تا وب مستران عزیز برای وب سایت های خود برنامه ریزی دقیق تر انجام دهند.

 

 

 

 

 

 

نرم افزار مطب نرم افزار رستوران